کشته شدن بیش از 3000 غیرنظامی در حملات ائتلاف بین المللی در سوریه

به گزارش وبلاگ علیکایی، شبکه حقوق بشر سوریه گفت، ماحصل تجاوزات ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در سوریه بسیار فراتر از آمارهای خود ائتلاف است. این سازمان حقوقی خواهان آغاز به پرداخت غرامت به قربانیان این حملات شد.

کشته شدن بیش از 3000 غیرنظامی در حملات ائتلاف بین المللی در سوریه

این شبکه حقوق بشری سوریه گفت، طی پنج سال گذشته 3037 غیرنظامی بر اثر حملات ائتلاف بین المللی در این کشور کشته شده اند.

این گزارش مقایسه ای نموده بین گزارش های رهبری ائتلاف آمریکایی و گزارش های این شبکه حقوق بشری و به این نتیجه رسیده که نیروهای ائتلاف آمریکایی به مرگ 1313 غیرنظامی در سوریه و عراق اعتراف نموده اند اما این آمار فراتر از 43 درصد نتیجه موثقی که در این گزارش مطرح شده، نیست؛ آماری که تنها شامل گزارش تلفات در سوریه است.

این گزارش همچنین اظهارات وزارت دفاع انگلیس که در آن از کشته شدن یک غیرنظامی در نتیجه حملات نیروی هوایی این کشور در مناطق تحت کنترل داعش در سوریه و عراق سخن گفته را در حد بالایی از اعتبار ندانسته است.

این دیده بان حقوق بشر سوریه طی گزارشی آورده است: از 23 سپتامبر 2014 تا 23 سپتامبر 2019 میلادی 3037 تن از غیرنظامیان سوری، از جمله 924 کودک و 656 زن بر اثر حملات ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا کشته شده اند.

در این گزارش همچنین آمده است: 1133 تن در رقه، 782 تن در حلب، 626 تن در دیرالزور، 218 تن در استان حسکه، 140 تن در حومه ادلب، 133 تن در حومه حمص و پنج تن در حومه درعا کشته شده اند.

ائتلاف بین المللی طی این مدت حداقل 172 بار قتل عام در سوریه مرتکب شده است. همچنین 181 بار مراکز حساس مدنی از جمله 16 درمانگاه، 25 مدرسه و چهار بازار توسط این ائتلاف هدف قرار گرفته شده است.

بر اثر حملات ائتلاف مذکور به استان های رقه، دیرالزور و حسکه بیش از 560 هزار شهروند مجبور به ترک مناطق خود شده و این حملات باعث ترس و فرار ده ها هزار تن دیگر از مناطق مختلف شده است.

گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه تاکنون به بهانه مختلف اجازه نداده است که مردم به مناطق خود بازگردند.

همچنین تاکنون هزاران آوره سوری در اردوگاه های عین عیسی در رقه، بادیه هجین در حومه دیرالزور و الهول در الحسکه که تحت سیطره این گروه تروریستی است، نگهداری می شوند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 108

به "کشته شدن بیش از 3000 غیرنظامی در حملات ائتلاف بین المللی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن بیش از 3000 غیرنظامی در حملات ائتلاف بین المللی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید