کره شمالی غایب بزرگ سخنرانی سالانه ترامپ

به گزارش وبلاگ علیکایی، دونالد ترامپ همزمان با بن بست در مذاکرات خلع سلاح هسته ای با کره شمالی، در سخنرانی شرایط کشور خود هیچ اشاره ای به کره شمالی نکرد.

کره شمالی غایب بزرگ سخنرانی سالانه ترامپ

به گزارش وبلاگ علیکایی، این سومین سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در این مقام بود اما برای نخستین بار در این سخنرانی به کره شمالی اشاره ای نداشت.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، ترامپ در نخستین سخنرانی شرایط کشورش در سال 2018 درباره تهدید هسته ای کره شمالی صحبت کرد و متعهد شد که مطمئن گردد تهدید کره شمالی هرکز به خاک آمریکا نمی رسد.

او همچنین در آن مراسم از یک پناهنده اهل کره شمالی دعوت نموده بود تا بر رفتار کره شمالی با شهروندانش تاکید کند. او در همین مراسم از والدین یک دانشجوی آمریکایی که پس از دستگیری در کره شمالی جان باخت نیز دعوت نموده بود.

ترامپ به دنبال ملاقات با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ژوئن 2018، در دومین سخنرانی سالانه خود در فوریه سال 2019 لحنی ملایم تر درباره کره شمالی در پیش گرفت.

او اعلام نمود که ملاقات دومش با کیم جونگ اون اواخر آن ماه (فوریه 2019) در ویتنام صورت خواهد گرفت. او همچنین اضافه کرد: کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده اما رابطه ام با کیم جونگ اون خوب است.

او با بیان این که اگر رییس جمهور آمریکا نشده بود، این کشور وارد جنگی بزرگ با کره شمالی می شد، گفت: به عنوان بخشی از یک دیپلماسی تازه، به کوشش برای صلح در شبه جزیره کره ادامه می دهیم.

ترمپ اما در سخنرانی سال جاری خود با عنوان بازگشت آمریکای بزرگ بر سوابق دولتش در زمینه های شغلی، تجاری و امنیت ملی متمرکز شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 462

به "کره شمالی غایب بزرگ سخنرانی سالانه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی غایب بزرگ سخنرانی سالانه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید