کاخ سفید: دنبال تسریع اعدام برای عاملان تیراندازی های کور هستیم

به گزارش وبلاگ علیکایی، یک مقام کاخ سفید دوشنبه گفته دولت آمریکا به دنبال تسریع روند اجرای حکم اعدام برای افرادی است که با تیراندازی های کور مرتکب قتل های دسته جمعی می شوند.

کاخ سفید: دنبال تسریع اعدام برای عاملان تیراندازی های کور هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیکایی، ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا پیش نویس طرحی را آماده نموده که خواهان تسریع اجرای حکم اعدام برای افرادی است که با تیراندازی های کور، مرتکب قتل های دسته جمعی می شوند.

مارک شورت، رئیس دفتر معاون رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت این طرح، بخشی از لایحه قوانین سلاح خواهد بود که کاخ سفید میخواهد به کنگره پیشنهاد دهد.

تیراندازی های کور و خشونت های مسلحانه از مدت ها پیش چالش پیش روی سیاستمداران آمریکایی بوده است. ظرف یک ماه گذشته سه تیراندازی با تلفات جمعی در این کشور رخ داده است.

تنها در ماه گذشته میلادی، 51 نفر در حوادث مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا جان خود را از دست داده اند. (جزئیات بیشتر)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هفته های گذشته به شدت به دلیل عدم انجام اقدامات کافی برای متوقف کردن این تیراندازی ها و همچنین ترویج ادبیات نژادپرستانه و دامن زدن به تفرقه ها مورد انتقاد قرار گرفته است.

علی رغم این بعضی از تحلیلگران با اشاره به اینکه خشونت های نژادپرستانه قبل از ترامپ هم در آمریکا شایع بوده اند می گویند او بیش از آنکه علت نژادپرستی باشد، معلول آن است. این تحلیلگران، انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 را تبلوری از رشد احساس های نژادپرستانه به طور عام و سفیدبرترپنداری در جامعه آمریکا می دانند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 76

به "کاخ سفید: دنبال تسریع اعدام برای عاملان تیراندازی های کور هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: دنبال تسریع اعدام برای عاملان تیراندازی های کور هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید