پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 11 مرداد 1400

به گزارش وبلاگ علیکایی، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و تا قسمتی ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش بینی می گردد. بعلاوه نقشه های پیش یابی هواشناسی از کاهش محسوس سه تا چهار درجه ای دمای هوا تا اواسط هفته جاری نسبت به هفته گذشته خبر می دهند.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 11 مرداد 1400

فردا دوشنبه 11 مرداد ماه 1400 آسمان تهران صاف و غالبا آفتابی است و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و حداکثر و حداقل دما در تهران 35 و 24 درجه است.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و پنج درجه به مرور و در طول روز به سی و پنج درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 34 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: آسمان تهران فردا (11 مرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (12 مرداد ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (10مرداد ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (11مرداد ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (11مرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی طی 24 ساعت آینده در استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان های شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، قزوین، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی در استان های البرز، تهران، سمنان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

در همین مدت در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بعضی منطقه ها جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و جنوب فارس رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در منطقه ها مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد.

طی پنج روز آینده در نوار شرقی به ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی و بعلاوه بخش هایی از مرکز کشور به ویژه در جنوب سمنان، جنوب تهران، شمال اصفهان، قم و مرکزی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد که سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در این منطقه ها خواهد شد.

در پنج روز آینده نیمه شرقی دریای عمان مواج است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1475

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 11 مرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 11 مرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید