پیشنهاد مشروط ترامپ برای بخشش آسانژ

به گزارش وبلاگ علیکایی، رئیس جمهور آمریکا پیشنهادی را برای بخشش مشروط پایه گذار و موسس وبگاه ویکی لیکس مطرح نموده است.

پیشنهاد مشروط ترامپ برای بخشش آسانژ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیکایی به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد داده است تا جولیان آسانژ پایه گذار و مالک وبگاه افشاگر ویکی لیکس بخشیده گردد اگر وی بگوید که روسیه هیچ ارتباطی با انتشار ایمیل های حزب دموکرات آمریکا در انتخابات 2016 نداشته است.

بر اساس این گزارش، پیشنهاد ترامپ برای بخشش مشروط آسانژ در دادگاهی که روز چهارشنبه در لندن برگزار شده، مطرح گشته است. آسانژ به وسیله ویدئو در نشست دادگاه شرکت کرد، آن هم در شرایطی که وکلا درباره مدیریت نشست هفته آینده دادگاه مذاکره کردند، این نشست برای تصمیم گیری درباره استرداد آسانژ به ایالات متحده برگزار خواهد شد.

ادوارد فیتزجرالد وکیل مدافع آسانژ در این باره به اظهارات دانا روهراباچر نماینده سابق جمهوریخواه آمریکا اشاره نمود که در سال 2017 با آسانژ ملاقات نموده است، وی در این خصوص گفت: ترامپ این نماینده جمهوریخواه را با پیغام بخشش مشروط آسانژ فرستاده بود.

این نماینده سابق جمهوریخواه گفته است که پیشنهاد بخشش آسانژ به این شرط است که وی بگوید روس ها در درز و افشای ایمیل های کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد دموکراتها در انتخابات 2016 نقش و دخالتی نداشته اند.

این در شرایطی است که استفانی گریشام سخنگوی کاخ سفید ضمن رد این مساله گفت: رئیس جمهور آمریکا شناخت نسبی درباره روهراباچر دارد. ترامپ هرگز با او درباره این موضوع صحبت ننموده است. این ادعا کاملا دروغ است.

این نماینده آمریکایی نیز ضمن رد این ادعا گفت: هرگز با رئیس جمهور آمریکا درباره آسانژ صحبت نکردم. من از طرف ترامپ حامل هیچ پیغامی برای آسانژ نبودم و تنها از طرف خودم پیشنهاد دادم تا از ترامپ بخواهم آسانژ را مورد بخشش قرار دهد اگر او بگوید چگونه به ایمیل ها دسترسی پیدا نموده است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این جمع بندی رسیده اند که روسیه در انتخابات 2016 آمریکا دخالت و به پیروزی ترامپ یاری نموده اند. روسیه و ترامپ هرگونه تبانی با مسکو را در انتخابات 2016 رد نموده اند.

آسانژ 48 ساله که 7 سال را در سفارت اکوادور در لندن گذرانده بود، آوریل گذشته پس از خروج از سفارت از سوی آمریکا تحت تعقیب قرار گرفته و متهم به 18 مورد تخلف از جمله توطئه برای هک کردن رایانه های دولتی و نقض قوانین جاسوسی شده است. وی در صورتی که گناهکار شناخته گردد باید ده ها سال پشت میله های زندان باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 500

به "پیشنهاد مشروط ترامپ برای بخشش آسانژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد مشروط ترامپ برای بخشش آسانژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید