ویروس کرونا چه درجه حرارتی را تحمل می نماید؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، فرآیند حرارت دهی یکی از روش ها برای برطرف آلودگی تجهیزات پزشکی و پوشش افراد در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی است.

ویروس کرونا چه درجه حرارتی را تحمل می نماید؟

مایع حاوی ویروس کرونا پس از آنکه به مدت یک ساعت در دمای 60 درجه سانتیگراد نهاده شد، هنوز کد های تولیدمثل خود را حفظ نموده بود

مطالعه جدیدی که با هدف افزایش ایمنی کادر درمان و تکنسین های آزمایشگاهی در برابر ویروس کرونا اجام شده است، نشان می دهد که این ویروس در دمای بالا نیز فعال می ماند. این مطالعه توسط گروهی از دانشمندان فرانسوی به سرپرستی رمی چارلز، استاد دانشگاه مارسی صورت گرفته است.

براساس یافته های این گروه، مایع حاوی ویروس کرونا پس از آنکه به مدت یک ساعت در دمای 60 درجه سانتیگراد نهاده شد، هنوز کد های تولیدمثل خود را حفظ نموده بود. البته ابن نمونه ها قابلیت انتقال پذیری و گسترش عفونت را از دست می دادند.

نمونه های حرارت دیده در این آزمایش گرچه با کاهش میزان ویروس روبرو شده بودند، ولی تا پیش از نقطه جوش ویروس ها کاملا غیبرطرفال نشده بودند. در این آزمایش، زمانی که درجه حرارت محیط این مایع به نزدیک نقطه جوش رسید، ویروس ها کاملا غیبرطرفال می شوند.

فرآیند حرارت دهی یکی از روش ها برای برطرف آلودگی تجهیزات پزشکی و پوشش افراد در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی است. همچنین در آزمایشگاه ها و برای کار بر ویروس های کاملا غیبرطرفال، احتیاج به یافتن درجه حرارت لازم برای به دست آوردن این نمونه ها وجود دارد.

در سراسر دنیا تقاضای فزاینده ای برای آزمایش ویروس جدید کرونا وجود دارد، اما بعضی از کار ها باید در آزمایشگاه های کمتر محافظت شده انجام گردد که تکنسین های این آزمایشگاه ها را مستقیماً در معرض نمونه قرار می دهد. این امر احتیاج به غیبرطرفال بودن ویروس قبل از آغاز آزمایش است.

به گفته محققان، درجه حرارت 60 درجه ممکن است برای نمونه هایی که دارای ویروس کمی هستند، کافی باشد، زیرا می توانند بخش بزرگی از سویه های آلوده کننده را از بین ببرند، اما به گفته محققان، برای نمونه هایی که حاوی مقادیر بسیار بالایی از ویروس هستند، این حرارت کافی نیست.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 683

به "ویروس کرونا چه درجه حرارتی را تحمل می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا چه درجه حرارتی را تحمل می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید