وخامت حال زندانی سعودی و بی توجهی آل سعود به درخواست های آزادی او

به گزارش وبلاگ علیکایی، نهادهاق حقوق بشری عربستان از وخامت حال یک زندانی سیاسی از سال 2013 در این کشور و بی توجهی حکومت آل سعود به درخواست ها برای آزادی او خبر داده اند.

وخامت حال زندانی سعودی و بی توجهی آل سعود به درخواست های آزادی او

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حساب معتقلی الرأی (زندانیان عقیده) که مربوط به نظارت بر شرایط زندانیان سیاسی در عربستان سعودی است در صفحه مجازی در پستی نوشت که عبدالله الحامد یک شهروند عربستانی دارای مدرک دکترای حقوق که از سال 2013 به دلایل سیاسی در بازداشت به سر می برد دچار سکته مغزی شده و از پنجشنبه گذشته به کما رفته است.

این نهاد آورده که از منابع عربستان خبر موثق انتقال الحامد به آی سی یو را دریافت کرده است.

از سوی دیگر نهاد حقوق بشر عربستان (قسط) هم اعلام کرد که عبدالله الحامد فعال عربستانی از زندان به آی سی یو بیمارستانی منتقل شده و شرایط سلامت او وخیم است.

قسط گفته که الحامد موسس انجمن حقوق مدنی و سیاسی در عربستان در حالی که در زندان الحائر ریاض زندانی است، دچار سکته مغزی شده و به بیمارستان منتقل شده و هیچ اقدامی برای آزادی او انجام نمی شود.

مقامات عربستان علی الحامد 71ساله را به اتهام مسائل سیاسی به 11 سال حبس محکوم کرده است و در حالی که از سه ماه پیش شرایط سلامت او وخیم بود مقامات سعودی با آزادی وی مخالفت می کنند.

این توئیت زندانیان عقیده با واکنش کاربران عربستانی همراه شده است.

یکی با نام احمد خالد عبدالرحمن آورده است: ما می خواهیم میهن خود را با آن دسته از افراد آزاده که توسط ظالمان دستگیر شده بودند، بسازیم و از خروج همه آنها از زندان شاد باشیم. ما می خواهیم انسان در زیر آسمان آزادی و انسانیت، برادری و عدالت به جایگاه خود بازشود.

کاربر دیگری نوشت : آیا این استبداد پایانی ندارد. آیا در میان شما ای مردم عربستان مردی نیست که دست یک ظالم را بگیرد و او را از این استبداد و بی اخلاقی باز دارد!.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 667

به "وخامت حال زندانی سعودی و بی توجهی آل سعود به درخواست های آزادی او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وخامت حال زندانی سعودی و بی توجهی آل سعود به درخواست های آزادی او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید