واکسن کرونا به دانش آموزان تزریق می گردد؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، محمد محسن بیگی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی آموزش و پرورش، درباره مذاکره برای تامین واکسن برای دانش آموزان و افراد زیر 18 سال گفت: برای واکسن زیر 18 سال هیچ مجوزی وجود ندارد، بنابراین در مساله واکسن دانش آموزان طرح موضوع نشده و کسی هم به آن ورود نکرده است.

واکسن کرونا به دانش آموزان تزریق می گردد؟

به گزارش ایلنا، وی در ادامه گفت: در واقع وزارت بهداشت و درمان هیچ مجوزی را برای دانش آموزان یا سنین زیر 18 سال برای هیچ بخشی صادر ننموده و در این حوزه موضوعی مطرح نشده است.

محسن بیگی توضیح داد: ما در حال حاضر فقط بحث واکسیناسیون معلمان را داریم. قرار شده برای انجام این کار اطلاعات معلمان را در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهیم. سپس این وزارتخانه بعد از نوبت دهی و زمان بندی، نسبت به واکسیناسیون معلمان در مرداد اقدام نمایند.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که واکسیناسیون معلمان مطالبه ای بود که در ستاد مقابله با کرونا مطرح شد، آیا این مطالبه را این بار برای دانش آموزان در ستاد مطرح خواهید کرد؟ گفت: این موضوع از سمت ما نیست، وقتی مجوزی در این زمینه وجود ندارد، مطرح کردن مطالبه واکسن برای دانش آموزان از سوی ما معنی و مفهومی پیدا نمی کند.

محسن بیگی تاکید نمود: واکسن دانش آموزان اصلا وجود خارجی وجود ندارد، وقتی واکسنی برای زیر 18 سال وجود ندارد ما چه چیزی را مطالبه کنیم؟

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چین در صدد تهیه واکسن و حتی واکسیناسیون نوجوانان هستند. آیا مذاکره ای با ستاد مقابله با کرونا نداشته اید که از کشور چین، واکسن تهیه گردد؟ گفت: برای واکسن چینی فعلا در زمینه مجوزی نیست، در کل باید وزارت بهداشت دراین زمینه اظهارنظر کند.

محسن بیگی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه معاون بهداشت وزارت بهداشت اسم نموده، اصل بر آموزش حضوری است، بر همین اساس چه اقداماتی در نظر دارید تا در مهر ماه مدارس به شکل حضوری میزبان دانش آموزان باشند؟ گفت: باید مجددا یک سری پروتکل ها از طرف وزارت بهداشت و درمان برای مباحث بهداشتی مدارس اعلام گردد.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی آموزش و پرورش اضافه کرد: بعلاوه از طرف وزارت آموزش و پرورش هم باید به مسائل آموزشی توجه و اقدامات لازم انجام گردد که البته کار هایی در حال اجرا و یک سری جلسات در حال برگزاری است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال بازگشایی مدارس وجود دارد؟ گفت: فعلا در حد پیشنهاد بوده است، ولی به هر حال ما باید برای بازگشایی مدارس و آموزش حضوری مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را داشته باشیم.

محسین بیگی اظهار داشت: تا بازگشایی مدارس سه ماه زمان داریم و قاعدتا در این مدت نمی توان اظهار نظر قطعی و صد در صد کرد. بنای ما بر آموزش حضوری است، اما اینکه تا آن روز اتفاق خاصی بیفتد و مجوز صادر گردد یا خیر، به زمان و شرایط بستگی دارد.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی آموزش و پرورش ارزیابی از برگزاری امتحانات نهایی شرح داد: از نظر بهداشتی حوزه های امتحانی ما شرایط خوبی داشتند و تمام پروتکل ها در این حوزه ها رعایت شد. حتی وزارت بهداشت هم اعمال تمام ضوابط بهداشتی را در حین امتحانات تایید نموده است؛ بنابراین از نظر پروتکل ها هیچ مسئله ای در مدارس و حوزه های امتحانی وجود نداشت.

وی در مورد واکسیناسیون رانندگان سرویس های مدارس گفت: ما اسم کردیم این موضوع را هم در برنامه بگذارند. اگر برای بازگشایی مدارس به نتیجه رسیدیم، انجمن اولیا و مربیان باید فهرست رانندگان مورد تاییدشان را اعلام نمایند تا به وزارت بهداشت جهت واکسیناسیون ابلاغ گردد.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که با توجه به کمبود واکسن در کشور آیا واکسیناسیون معلمان در مرداد ماه قطعی است؟ گفت: اینطور که تا الان وزارت بهداشت به ما اعلام نموده در مرداد ماه انجام خواهد شد و گفتند که در مرداد ماه مسئله ای برای این کار ندارند. طبق توافق، ما اطلاعات را در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهیم داد و اگر قرار شد که فرایند دیگری برای واکسیناسیون معلمان طی گردد آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1434

به "واکسن کرونا به دانش آموزان تزریق می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا به دانش آموزان تزریق می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید