هرج ومرج در بزرگترین رزمایش انتقال نیروهای آمریکا به اروپا بر اثر شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ علیکایی، ارتش آلمان با اعلام اینکه به دلیل کرونا در بزرگترین رزمایش انتقال نیروهای آمریکا به اروپا که از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود مشارکت نمی کند با توجه به توقف انتقال نیروهای آمریکایی از احتمال لغو آن اطلاع داد.

هرج ومرج در بزرگترین رزمایش انتقال نیروهای آمریکا به اروپا بر اثر شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیکایی، ارتش آلمان به عنوان یکی از سازمان دهندگان عظیمترین رزمایش انتقال سربازان آمریکایی به اروپا موسوم به DEFENDER 2020 اعلام نمود که به علت شیوع کرونا در این رزمایش شرکت نمی کند. این رزمایش برای انتقال سربازان آمریکایی به اروپا اجرا شده است. هدف اصلی این رزمایش توانایی ارتش آمریکا برای انتقال نیروهای زمینی از پایگاه های آمریکا به بنادر سواحل شرقی این کشور و سپس بندرگاه های اروپاست.

رزمایش DEFENDER 2020 سومین رزمایش نظامی در قاره اروپا از زمان جنگ سرد است.

چندی پیش هم فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا اعلام نمود که ارتش آمریکا تعداد نظامیانی را که قرار است در مانورهای چندملیتی در اروپا برگزار گردد کاهش خواهد داد که این اقدام به علت حفاظت از جان نیروها در پی شیوع ویروس کرونا است.

به نوشته روزنامه اوزنابروکر سایتونگ به دلیل شیوع ویروس کرونا این مانور عظیم در آستانه لغو شدن واقع شده است. بعد از تعلیق عملی تحرکات نیروهای امنیتی آمریکا در این رزمایش عظیم ارتش آلمان هم روز آدینه مشارکت خود در این مانور عظیم را لغو کرد. تصمیمات ایالات متحده درباره مراحل بعدی این مانور هم هنوز اعلام نشده است.

ارتش آلمان پیش از این هم اعلام نموده بود که نیروهای مسلح ایالات متحده تحرکات نظامی خود برای این مانور عظیم را متوقف نموده اند. بر اساس اطلاعات ارتش آلمان هیچ کشتی دیگری در بلژیک و هلند بارگیری نشده است و هیچ نیروی آمریکایی هم تا اطلاع ثانوی در فرودگاه های آلمان نخواهند آمد.

در این مانور مشترک عظیم که قرار بود در آلمان، لهستان و کشورهای بالتیک برگزار گردد مقرر بود حدود 18 کشور عضو ناتو با 37 هزار نیرو مشارکت نمایند. آمریکا قرار بود دراین رزمایش بیش از 20 هزار نیرو به اروپا بفرستد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 582

به "هرج ومرج در بزرگترین رزمایش انتقال نیروهای آمریکا به اروپا بر اثر شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرج ومرج در بزرگترین رزمایش انتقال نیروهای آمریکا به اروپا بر اثر شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید