نقل و انتقال چک های جدید در سامانه صیاد از امروز 5 فروردین اجباری شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ علیکایی، ثبت نقل و انتقال چک های جدید در سامانه صیاد از امروز 5 فروردین ماه 1400 اجباری است. این چک ها، بدون ثبت در سامانه صیاد، قابلیت پردازش در شبکه بانکی را ندارند و بانک ها از پرداخت وجه چک جدید ثبت نشده در سامانه یاد شده، امتناع خواهند کرد.

نقل و انتقال چک های جدید در سامانه صیاد از امروز 5 فروردین اجباری شد خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، براساس ماده 21 مکرر قانون اصلاح قانون صدور چک، چک های جدید از طریق ثبت در سامانه صیاد اعتبار خواهند داشت و صادرکننده چک مکلف است اطلاعات تاریخ، مبلغ و هویت ذی نفع را علاوه بر درج در برگه چک، در سامانه صیاد نیز وارد کند. ذی نفع چک نیز در زمان تحویل چک جدید، موظف است به سامانه صیاد مراجعه کرده، با کنترل اطلاعات ثبت شده در سامانه با متن برگه چک در اختیار، مراتب تائید دریافت چک را اعلام کند.

همچنین صدور چک های جدید در وجه حامل ممنوع بوده و در سامانه صیاد نیز امکان صدور چک در وجه حامل به صورت سیستمی وجود ندارد. در زمان انتقال چک، ظهرنویسی (پشت نویسی) چک در سامانه صیاد انجام می پذیرد و دارنده چک نیز چنانچه متمایل به انتقال چک به شخص ثالث باشد، لازم است هویت گیرنده جدید را در سامانه صیاد درج کند.

خاطرنشان می سازد، چک های جدید بدون ثبت در سامانه صیاد قابلیت پردازش در شبکه بانکی را ندارند و بانک ها از پرداخت وجه چک جدید ثبت نشده در سامانه یاد شده امتناع خواهند کرد.

دسترسی به سامانه صیاد از طریق درگاه های بانکی (شامل اینترنت بانک و همراه بانک) و نیز برنامک های موبایلی پرداخت فراهم است و هموطنان می توانند با مراجعه به تارنمای شرکت شاپرک در بخش برنامک های موبایلی برنامک مورد تائید را دانلود کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1280

به "نقل و انتقال چک های جدید در سامانه صیاد از امروز 5 فروردین اجباری شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقل و انتقال چک های جدید در سامانه صیاد از امروز 5 فروردین اجباری شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید