نامه سرگشاده سینماگران به وزیر ارشاد ، عیدی را واریز کنید!

به گزارش وبلاگ علیکایی، چند صنف خانه سینما در نامه ای به عباس صالحی به لزوم رسیدگی به شرایط معیشتی اهالی سینما تاکید کردند.

نامه سرگشاده سینماگران به وزیر ارشاد ، عیدی را واریز کنید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، چند صنف خانه سینما در نامه ای به عباس صالحی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی خواهان پیگیری شرایط معیشتی اهالی سینما شدند. در این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر سید عباس صالحی

وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

باسلام و احترام

در این دوران ناگوار که مردم ایران در تنگناهای معیشتی گرفتارند بیشتر سینماگران ایران نیز پس از پیشامد اخیر خانه نشین شده اند و بی آنکه از مزایایی برخوردار باشند و حقوقی دریافت نموده باشند، روزنه امیدی را پیش روی خود نمی بینند.

متأسفانه سازمان سینمایی نه تنها تا این لحظه هیچ گونه حمایتی از اعضای اصناف کارگری سینمای ایران ننموده؛ بلکه بیش از نیمی از اهالی سینما را از عیدی های هر ساله محروم ساخته که این مبلغ ناچیز هنوز برای این اندک شماران نیز واریز نشده است.

اعضای صنوف 2 ماه را با سختی پسِ پشت نهادند و اکنون درمانده اند که چگونه ماه های پیش رو را بگذرانند. از سوی وزارتخانه ای که پشتوانه هنرمندان است نباید چندان سخت باشد که در این روزها و ماه های ناگوار راهی بیندیشد تا سینماگران بتوانند از کمیته ها بهره مند شوند. سینماگرانی که نه حقوقی ثابت دارند و نه از پشتوانه ای برخوردارند تا در چنین روزهایی، مایه دلگرمی آن ها باشد.

جناب آقای وزیر

از جنابعالی تقاضا می کنیم شخصاً شرایط نابسامان پیش آمده سینماگران را تدبیر کنید و دستور فرمائید نه تنها بسته یاری معیشتی (هدیه نوروزی) وزارت ارشاد به همه اعضای صنوف سینما تعلق گیرد بلکه برای چندماه ماه پیش رو، مبلغی برای پنج هزار عضو خانه سینما اختصاص یابد تا برای تأمین نیازهای نخستین زندگی شان آسان تر بتوانند این روزها را تحمل نمایند. بی گمان، سرگرانی مسئولان و جوابگو نبودن مدیران سینمایی، شعله ای را در دل سینماگران خواهد افروخت که به آسانی خاموش نخواهد شد و هزینه های جبران ناپذیری را در پی دارد.

کانون کارگردانان سینما

انجمن فیلمنامه نویسان سینما

کانون آهنگسازان سینما

انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند

انجمن مدیران فراوری سینما

انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم

انجمن صنفی برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما

انجمن لابراتوار فیلم

انجمن منشیان صحنه

انجمن فیلم کوتاه

انجمن مدیران تدارکات

انجمن دستیاران فیلمبردار

انجمن مدرسان سینما

انجمن منتقدین سینما

انجمن صنفی جلوه های ویژه میدانی سینما

انجمن صنفی تبلیغات سینمای ایران

انجمن صنفی مدیران سالن سینمای ایران

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 659

به "نامه سرگشاده سینماگران به وزیر ارشاد ، عیدی را واریز کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه سرگشاده سینماگران به وزیر ارشاد ، عیدی را واریز کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید