مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

به گزارش وبلاگ علیکایی، 4 ـ در این کادر که با فلش قرمز رنگ تعیین شده است، می توانید حداکثر جریان برقی که پردازنده در زمان حاضر مصرف می نماید، مشاهده کنید.

مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

1 ـ در ابتدا کلیدهای میانبر Win و R را با هم فشار دهید تا کادر اجرا در پایین سمت چپ نمایشگر باز گردد.

پردازنده سیستم برای انجام کار به انرژی الکتریسته احتیاج دارد و هرچه فرایندهای بیشتری در آن واحد انجام دهد، به انرژی الکتریسیته بیشتری احتیاج دارد و زمانی که با قدرت بیشتر کار می نماید، علاوه برمصرف برق بیشتر، گرمای بیشتری فراوری می نماید. پردازنده مرکزی سیستم تا حدی می تواند این گرما را تحمل کند و چنانچه بیش از حد داغ گردد، باید به طریقی دمای آن کاهش یابد تا این سخت افزار دچار آسیب دیدگی دائمی نگردد.

2 ـ داخل مستطیل کادر، عبارت perfmon.exe/res را وارد کنید و روی کلید Enter ضربه بزنید. صفحه برنامه زیر ظاهر می گردد که عملکرد CPU و بخش های دیگری از سیستم شما را نمایش می دهد.

کاهش سرعت پردازنده مرکزی زمانی رخ می دهد که بیش از حد داغ گردد. اگر سیستم خنک باشد، پردازنده مرکزی بدون اینکه سرعتش کاهش یابد، با بالاترین توان خود فعالیت می نماید؛ بنابراین آنچه باید مد نظر داشته باشید، دمای پردازنده است. برنامه رایگان HWiNFO را دانلود و اجرا کنید. اگر دمای پردازنده کنترل نگردد، ممکن است بیش از حد داغ گردد و برای جلوگیری از این شرایط از دستورالعمل زیر بهره ببرید:

منبع مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1640

به "مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید