قائم مقام رییس بانک مرکزی اروپا: وقوع رکود حتمی است

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرنگاران: مدیر ارشد بانکی اروپا از حتمی بودن رکود مالی به دلیل کرونا اطلاع داد.

قائم مقام رییس بانک مرکزی اروپا: وقوع رکود حتمی است

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش وبلاگ علیکایی به نقل از ایسنا؛ لوییس دو گیندوس، قایم مقام رییس بانک مرکزی اروپا پیش بینی کرد که در نتیجه شیوع گسترده کرونا، اقتصاد کشورهای اروپایی وارد رکود گردد هر چند که به گفته وی، در نیمه دوم سال فرایند بازگشت فعالیت ها به سطوح عادی شروع خواهد شد. گیندوس با جدی خواندن پیامدهای کروناویروس بر روی اقتصاد کشورهای اروپایی گفت: در نیمه اول سال ،ضعیت بسیار بد خواهد بود و تقریبا تمامی کشورهای اروپایی با رشد منفی روبرو خواهند شد.

وی با تاکید بر آمادگی بانک مرکزی اروپا برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا گفت: باید به گونه ای کوشش کنیم که از شکل گیری یک بحران بدهی دیگر نظیر بحران بدهی پس از رکود عظیم سال 2008 جلوگیری کنیم.

در شرایطی که اقتصادهای اروپایی شدیدا از شیوع بیماری جدید آسیب دیده اند و بازارهای اقتصادی در اروپا دچار نوسانات زیاد شده است، بانک مرکزی اروپا برنامه های متعددی به ارزش 1.1 تریلیون یورو را برای حمایت از کسب و کارها و تقویت رشد اقتصادی کشورهای عضو منطقه یورو در نظر گرفته است که از جمله آن ها می توان به تسهیلات با سود کم و خرید اوراق قرضه دولتی اشاره نمود.

از سوی دیگر ایگناسیو ویسکو، عضو هیات مدیره بانک مرکزی اروپا نیز با تاکید بر آمادگی این بانک برای انجام اقدامات حمایتی بیشتر در صورت لزوم گفت که پاسخ بانک مرکزی اروپا به تهدید کرونا تا به امروز موثر و کافی بوده است. ویسکو که اکنون رییس بانک مرکزی ایتالیا نیز هست در مورد اقدامات اجرا شده برای نجات اقتصاد ایتالیا که بدترین وضع را در بین کشورهای اروپایی دارد نیز گفت: هر کار لازم باشد انجام می دهیم و اقدامات بیشتری نیز در راه خواهند بود.

وی با اشاره به افزایش بودجه برنامه خرید اضطراری اوراق بانک مرکزی اروپا گفت: با این کار به مرور عمق خضور بانک مرکزی در بازار عوض خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 607

به "قائم مقام رییس بانک مرکزی اروپا: وقوع رکود حتمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قائم مقام رییس بانک مرکزی اروپا: وقوع رکود حتمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید