سنای آمریکا تحریم های جدید علیه چین تصویب کرد

به گزارش وبلاگ علیکایی، کاری که دولت چین در هنگ کنگ انجام می دهد غیرقابل قبول است. آنها مردم را در هنگ کنگ از حقوقشان محروم می نمایند. آنها دارند آزادی هایی که هم اکنون در آنجا وجود دارند را از بین میبرند.

سنای آمریکا تحریم های جدید علیه چین تصویب کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

مجلس سنای آمریکا به اتفاق آرا لوایحی را برای اعمال مجازات و تحریم علیه چین تصویب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان ان، یکی از این لوایح تحت عنوان قانون خودمختاری هنگ کنگ قرار است به تحریم شرکت ها و افرادی که به چین در محدود کردن خودمختاری هنگ کنگ یاری نموده اند، بپردازد.

مطرح نماینده این لایحه پت تومی، سناتور جمهوری خواه از پنسیلوانیا و کریس ون هولن، سناتور دموکرات از مریلند بودند.

ون هولن در صحن مجلس سنا گفت: کاری که دولت چین در هنگ کنگ انجام می دهد غیرقابل قبول است. آنها مردم را در هنگ کنگ از حقوقشان محروم می نمایند. آنها دارند آزادی هایی که هم اکنون در آنجا وجود دارند را از بین میبرند.

در عین حال لایحه دومی نیز برای مجازات چین از جانب سناتور جمهوریخواه جاش هاولی مطرح شد که یک قطعنامه برای محکوم کردن چین به اتهام نقض توافق سال 1984 مربوط به تضمین خودمختاری برای هنگ کنگ است.

هاولی اظهار کرد، قانون امنیت ملی جدیدی که چین تصویب نموده یک ضربه عظیم را به آزادی هایی که هنگ کنگی ها برای چند دهه از آنها بهره برده اند وارد خواهد نمود. این سبب جدایی دائمی از اصل موسوم به یک کشور و دو نظام از سال 1997 تا کنون بر دولتشهر هنگ کنگ حکمفرما بوده می گردد.

این تدابیر که قبل از تصویب شدن در قالب یک لایحه واحد، ترکیب شدند، باید قبل از آنکه به امضای رسمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برسد توسط مجلس نمایندگان نیز تصویب گردد.

ون هولن خاطر نشان کرد، ترامپ این لایحه را امضا خواهد نمود اما در عین حال اظهار نگرانی کرد که کاخ سفید می توانست تا الان بر طبق قوانین فعلی نیز تحریمهایی را علیه چین وضع کند و به رغم بعضی صحبتهای وزیر امور خارجه، این دولت هنوز برخوردی با چین از بابت هنگ کنگ نداشته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 827

به "سنای آمریکا تحریم های جدید علیه چین تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا تحریم های جدید علیه چین تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید