تور روسیه: زیردریایی روسیه در دریای ژاپن موشک کروز کالیبر شلیک کرد

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ریانووستی، ناوگان اقیانوس آرام (پاسیفیک) نیروی دریایی روسیه در بیانیه ای اعلام نمود که جدیدترین زیردریایی دیزلی-الکتریکی روسیه با نام پتروپاولوفسک-کامچاتسکی موشک کروز کالیبر را از دریای ژاپن شلیک کرد که با موفقیت به یک هدف ساحلی اصابت نمود.

تور روسیه: زیردریایی روسیه در دریای ژاپن موشک کروز کالیبر شلیک کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در بیانیه مذکور در این باره آمده است: در زمان تخمین زده شده، موشک به موقعیت هدف ساحلی در میدان تاکتیکی سورکوم (در محدوه خاباروفسک) اصابت کرد. برد این شلیک از هزار کیلومتر فراتر رفت.

بعلاوه در ادامه این بیانیه آمده است: بلافاصله قبل از پرتاب، زیردریایی ها یک مانور تاکتیکی خروج مخفیانه به سمت منطقه ماموریت انجام دادند.

زیردریایی یاد شده به عنوان بخشی از کشتی هایی که از دریای بالتیک عبور می نمایند، در انتها ماه نوامبر به پایگاه اصلی ناوگان اقیانوس آرام رسید. این زیردریایی مجهز به سیستم های ضد هوایی استرلا -3ام (Strela-3M)، موشک های کالیبر، 3M54K و غیره است. عمق مفید کار این زیردریایی240 متر و حداکثر عمق قابل تحمل برایش تا 300 متر در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1689

به "تور روسیه: زیردریایی روسیه در دریای ژاپن موشک کروز کالیبر شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: زیردریایی روسیه در دریای ژاپن موشک کروز کالیبر شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید