رئیس دفتر روحانی: حمایت ناموجه مکرون به هیچ عنوان قابل قبول نیست

به گزارش وبلاگ علیکایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری در واکنش به حمایت رئیس جمهوری فرانسه از اقدام یک نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) توضیح داد: حمایت سوال برانگیز و ناموجه رئیس جمهور فرانسه از جسارت به ساحت پیامبر اسلام، که احتمالاً برای تحت شعاع قرار دادن بعضی مسائل عظیم در سیاست داخلی این کشور صورت گرفته؛ به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

رئیس دفتر روحانی: حمایت ناموجه مکرون به هیچ عنوان قابل قبول نیست

به گزارش خبرنگاران، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری در پی اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) و حمایت امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه از این اقدام اسلام ستیزانه در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:

بدیهیات اخلاق و انسانیت است. حمایت از اقدامات موهن به ساحت پیامبر اکرم(ص)، به بهانه دفاع از آزادی بیان، بدون تردید اقدامی بدور از بلوغ و عقلانیت سیاسی است. آزادی بیان به معنای جواز نقض حقوق شهروندی و اصول اخلاقی نیست و اگر با مسئولیت پذیری همراه نگردد، می تواند منجر به نفرت پراکنی، نقض حقوق دیگران و حتی در نهایت، به عنصری بر ضد خودش تبدیل گردد.

حمایت سوال برانگیز و ناموجه رئیس جمهور فرانسه از جسارت به ساحت پیامبر اسلام، که احتمالاً برای تحت شعاع قرار دادن بعضی مسائل عظیم در سیاست داخلی این کشور صورت گرفته؛ به هیچ عنوان قابل قبول نیست. از نتایج این اقدام گسترش نفرت پراکنی و تشدید اسلام هراسی است و دود آن بیش از همه به چشم مردم فرانسه خواهد رفت.

انتظار از دولتمردان فرانسه این است که با درک شرایط، مسئولانه گام بردارند و از تداوم چرخه توهین، تحریک و نفرت پراکنی که منجر به جریحه دار شدن احساسات میلیون ها مسلمان در سراسر دنیا شده، جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1019

به "رئیس دفتر روحانی: حمایت ناموجه مکرون به هیچ عنوان قابل قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دفتر روحانی: حمایت ناموجه مکرون به هیچ عنوان قابل قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید