دغدغه داوطلبان آزمون وکلای قوه قضاییه به گوش مسؤولان رسید

به گزارش وبلاگ علیکایی، دغدغه داوطلبان آزمون وکلای قوه قضاییه به گوش مسؤولان رسید و رئیس سازمان سنجش از حل مشکل داوطلبان درباره زمان برگزاری آزمون خبر داد.

دغدغه داوطلبان آزمون وکلای قوه قضاییه به گوش مسؤولان رسید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ علیکایی، خبر تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه، صدای داوطلبان این آزمون را درآورد به طوریکه این داوطلبان با انتشار پست هایی در فضای مجازی یا در تماس با وبلاگ علیکایی اعلام کردند: سازمان سنجش با تغییر تاریخ آزمون کارشناسان رسمی، آن را همزمان با آزمون مرکز وکلا قرار داده است در حالیکه آزمون مرکز وکلای قوه، امسال بسیار حساس است و می تواند انحصار وکالت را بشکند.

این مخاطبان حتی مدعی همکاری سازمان سنجش با کانون وکلا شدند و عنوان کردند: سازمان سنجش باید بی طرف بماند اما روز آزمون کانون کارشناسان را که خودش برگزار می کند، تغییر داده و به همان روز آزمون مرکز قوه موکول کرده است.

توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره تغییر زمان برگزاری آزمون

این داوطلبان خواستار پاسخ سازمان سنجش شدند که در همین زمینه با ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت وگو کردیم.

خدایی: تهمت هایی که پس از تغییر برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به سازمان سنجش زده شده صحت ندارد

خدایی گفت: مرکز وکلای قوه قضائیه به صورت مستقل برای برگزاری آزمون با دانشگاه پیام نور قرارداد بسته و سازمان سنجش از موضوع تاریخ برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه اطلاعی نداشته و با توجه به درخواست داوطلبان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به علت تعدد رشته های امتحانی و درخواست داوطلبان این آزمون را به روز 29 آذر ماه تغییر داده است و پس از تغییر متوجه مطالب مطرح شده در رسانه ها و همزمانی این آزمون با آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه شدیم.

خدایی ادامه داد: مطالب مطرح شده در برخی رسانه های زرد مانند زد و بند سازمان سنجش و تهمت های عنوان شده در این رسانه ها صحت ندارد.

مشکل داوطلبان درباره زمان برگزاری آزمون با هماهنگی میان سازمان سنجش و دانشگاه پیام نور حل شد

به گزارش فارس، زمان برگزاری آزمون وکلای قوه قضاییه که از سوی دانشگاه پیام نور برگزار می شود نیز 29 آذرماه است، با توجه به همزمانی این آزمون با آزمون کارشناسان رسمی دادگستری، داوطلبان خواستار هماهنگی برای تغییر زمان برگزاری آزمون شدند که رئیس سازمان سنجش در این باره گفت: جای نگرانی برای داوطلبان نیست چرا که با هماهنگی سازمان سنجش، شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه مشکل تعداد محدودی از داوطلبان که همزمان در هر دو آزمون شرکت کرده اند با تغییر زمان آزمون از صبح به بعد از ظهر برطرف می شود.

همچنین داوطلبان آزمون وکلای قوه قضاییه پیرامون چگونگی طرح سؤالات این آزمون نیز نگرانی هایی داشتند که این موضوع را هم از امیر حسین بهروز مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور پیگیری کردیم.

بهروز درباره کیفیت برگزاری آزمون گفت: دانشگاه پیام نور به دلیل شیوه منحصربفرد آموزشی تمامی آزمون های پایان هر ترم را به صورت سراسری برگزار می کند به نحوی که هر آزمون این دانشگاه دقت، صحت و امنیت کنکور سراسری را دارد بنابراین جای نگرانی برای داوطلبان نیست.

به گزارش فارس، متقاضیان شرکت در آزمون وکلای قوه قضاییه تا 8 آبان ماه فرصت دارند با مراجعه به وب سایت www.Judiciarybar.ir ضمن آگاهی از جزئیات و شرایط شرکت در این آزمون برای ثبت نام از طریق زیرپورتال دانشگاه پیام نور به نشانی sanjesh.pnu.ac.ir اقدام کنند.

همچنین داوطلبان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری از امروز شنبه 11 آبان ماه تا روز چهارشنبه 15 آبان ماه مهلت دارند تا پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و اصلاحات این دفترچه و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 228

به "دغدغه داوطلبان آزمون وکلای قوه قضاییه به گوش مسؤولان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه داوطلبان آزمون وکلای قوه قضاییه به گوش مسؤولان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید