خبر خوش برای معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

به گزارش وبلاگ علیکایی، نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی شد.

خبر خوش برای معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

به گزارش وبلاگ علیکایی به نقل از خانه ملت، امیر خجسته با یادآوری تصویب طرح یک فوریت استفساریه تبصره (10) ماده (17) قانون مشخص تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، گفت: به موجب تصویب این طرح وزارت آموزش و پرورش مکلف شده که مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکت های عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده اند، به کار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اظهار کرد: همچنین با موافقت نمایندگان و بر اساس مصوبه مذکور آموزش و پرورش باید حق التدریسان غیرمستمر قبل از سال 1391 و نیروهای آموزش دهنده تجمیعی نهضت سوادآموزی قبل از 1392 را بدون آنکه الزامی برای استخدام آنها پیش بینی کند، به کار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که این طرح هیچ بار مالی برای دولت به همراه ندارد، افزود: بنابراین با توجه به اینکه مقدمات لازم در خصوص اجرای این قانون توسط وزارت آموزش و پرورش فراهم شده است، با تصویب این طرح مشکل معلمان پیش دبستانی و خرید خدمات حل می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 419

به "خبر خوش برای معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید