خبرنگاران کاهش سرعت اینترنت مازندران در روزهای خانه نشینی کرونایی

به گزارش وبلاگ علیکایی، ساری - خبرنگاران - سرعت اینترنت در مازندران در این روزها که خانه نشینی به یک شعار جمعی و عمل اجباری برای مقابله با ویروس کرونا در کشور تبدیل شده است و استفاده از آن می تواند در تحمل این شرایط به مردم یاری کند، کاهش یافته و سبب گله خانواده ها شده است.

خبرنگاران کاهش سرعت اینترنت مازندران در روزهای خانه نشینی کرونایی

جهت دریافت خدمات نقاشی کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

شیوع ویروس کرونا، لزوم خانه نشینی را برای شکست زنجیره انتقال به اولویت اصلی دولت و مردم تبدیل نموده است و استفاد از اینترنت برای گذار از این روزها یکی از مهم ترین ابزار محسوب می گردد.

علاوه بر این ، استفاده از اینترنت یکی از روش های دورکاری و جلوگیری از فعالیت های حضوری اداری و کاری مردم است و همچنین تحصیل جمعیت دانش آموزی و دانشجویی هم از اسفند ماه بر همین بستر سوار شده است تا هم چرخه مالی کشور به طور کامل متوقف نگردد و هم مجرای آموزش به صورت غیرحضور بازبماند و با سرگرم شدن جمعیت چند میلیونی دانش آموزان و دانشجویان ، خانواده ها دغدغه کمتری برای پر کردن اوقات خانه نشینی بچه ها و نوجوانان داشته باشند.

با این وجود ، در روزهای اخیر کاهش سرعت اینترنت در استان مازندران بر دغدغه کرونایی مردم اضافه کرده است ؛ دغدغه ای که با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و افزایش خانه نشینی مردم خود را بیشتر نشان می دهد.

بر اساس گزاش هایی که وبلاگ علیکایی وبلاگ علیکایی از مناطق مختلف استان دریافت کردند، از ابتدای هفته جاری سرعت اینترنت در اغلب مناطق استان به شدت کاهش یافته است. این مشکل در شهرهای آمل، نوشهر ، نور، بابل ، محمودآباد و ساری بیشتر بوده است.

خبرنگار وبلاگ علیکایی در آمل می نویسد که شب گذشته سرعت اینترنت در برخی ساعات شب تا 90 درصد کاهش داشت و شرایط اختلال را نشان می داد ، به گونه ای که سرعت دانلود از حدود چهار مگابایت در روزهای عادی (هر مگابایت 1024 کیلوبایت است) به حدود 400 کیلوبایت بر ثانیه رسید.

کاهش سرعت اینترنت تنها به اینترنت های خانگی خلاصه نمی گردد و گزارش ها مردمی حاکی از کاهش سرعت اینترنت تلفن همراه است.

خبرنگار وبلاگ علیکایی برای آنالیز علت این مشکل ابتدا با مسئولان اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات مازندران که متولی اصلی زیرساخت اینترنتی استان است ، تماس گرفت . آنها بر این اعتقاد بودند که این مشکل را متولیان اپراتورها باید جوابگو باشند چون خدمات را آنها به مردم ارائه می نمایند. البته اداره کل فناوری ارتباطات نقش نظارتی بر زیرساخت اینترنتی دارد و اپراتورها هم توزیع نماینده و فروشنده اصلی اینترنت به مشترکین هستند.

مشترکین با سامانه 2020 تماس بگیرند

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران که یکی از اپراتورهای پرمشتری اینترنت در استان محسوب می گردد ، اما در گفت و گوبا خبرنگار وبلاگ علیکایی گفت که در حال حاضر مسئله ای از بابت سرعت اینترنت خانگی و همراه این شرکت وجود ندارد و شبکه مخابراتی استان در شرایط نرمال مشغول سرویس دهی است.

خبرنگار وبلاگ علیکایی از رسول علی اصغرپور در باره تاثیر طرح ارائه یکصد گیگابایت اینترنت رایگان در اسفند به منظور یاری به خانواده ها برای پشت سر گذاشتن خانه نشینی کرونایی بر کاهش سرعت اینترنت پرسید که وی پاسخ داد : البته ارائه اینترنت رایگان موجب افزایش سریع مصرف اینترنت در استان و کشور شده بود که بلافاصله پهنای باند اینترنت استان را به 40 گیگابیت بر ثانیه ارتقا دادیم و مسائل مشترکین مخابرات طی 24 ساعت برطرف شد و همزمان کوشش کردیم احتیاج پهنای باند سایر اپراتورها نیز برطرف گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت مخابرات مشکل سراسری در استان در مورد سرعت و شرایط اینترنت خانگی ندارد ، گفت: سامانه خدمات مشترکین 2020 به صورت شبانه روزی جوابگوی مسائل و ایرادات در حوزه اینترنت خانگی است و مشترکین می توانند با ارتباط با این سامانه مخابرات استان را در جریان شرایط اینترنت خود قراردهند.

اصغرپور با بیان اینکه گزارشات سامانه 2020 بلافاصله توسط مهندسین دیتای استان رصد و مسائل شبکه ای بلافاصله پیگیری و برطرف می گردد.

افزایش 2 برابری پهنای باند اینترنت مازندران

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران همچنین از افزایش 2 برابری پهنای باند اینترنت درحوزه خانگی اطلاع داد و گفت : پهنای باند اینترنت استان با شیوع ویروس کرونا و حضور مردم در منزل از 20 گیگابیت بر ثانیه به 40 مگابیت بر ثانیه افزایش دادیم.

اصغرپور اضافه کرد : به طور کلی جای نگرانی در مورد پهنای باند استان وجود ندارد و تقریبا با 70 درصد ظرفیت استان در حال سرویس دهی هستیم .

در حال حاضر در مازندران 2 میلیون و 500 هزار مشترک تلفن همراه و بیش از یکصد هزار مشترک اینترنت خانگی از مخابرات خدمات دریافت می نماید.

اگر چه مدیرعامل شرکت مخابرات بر این نکته تاکید دارد که هیچ مسئله ای در سرعت اینترنت استان در حوزه این شرکت وجود ندارد ، اما گزارش های دریافتی خبرنگار وبلاگ علیکایی نشان می دهد که مشترکان این شرکت هم مشکل دارند.

خبرنگار وبلاگ علیکایی برای دریافت پاسخ اپراتورهای دیگر بخش خصوصی هم کوشش کرد ولی پاسخ مشخصی دریافت نکرد و عمدتا بخش فنی این شرکت ها هم در تماس خبرنگار ما تنها با ارائه شماره تلفن دریافت نماینده اینترنت ، برای حل مشکل اعلام آمادگی کردند و مدعی شدند که مشکل کلی ندارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 482

به "خبرنگاران کاهش سرعت اینترنت مازندران در روزهای خانه نشینی کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش سرعت اینترنت مازندران در روزهای خانه نشینی کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید