خبرنگاران دولت ترامپ تجسس از ستادهای انتخاباتی را محدود کرد

به گزارش وبلاگ علیکایی، تهران- خبرنگاران- وزارت دادگستری آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، امکان تجسس نهادهای نظارتی از ستادهای انتخاباتی برای کنترل دخالت خارجی در انتخابات را محدود کرد.

خبرنگاران دولت ترامپ تجسس از ستادهای انتخاباتی را محدود کرد

تارنمای خبری هیل سه شنبه شب گزارش داد ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا با انتشار دو یادداشت محدودیت هایی را بر نظارت نهادهای وابسته به این وزارت خانه بر نامزدهای پست های انتخابی همچون ریاست جمهوری اعمال کرد.

بار که دادستان کل آمریکا نیز هست، همچنین در گزارشی از نحوه اقدام وزارتخانه تحت امر خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 برای دریافت حکم تجسس از کارتر پیج از کارمندان ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ انتقاد کرد.

یکی از تغییراتی که بار در نحوه نظارت بر ستادهای انتخاباتی اعمال کرده، به دخالت احتمالی کشورهای خارجی در فرایند انتخابات مربوط می شود.بر این اساس، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) باید پیش از اقدام برای تجسس از یک ستاد انتخاباتی یا کارمند آن، درباره خطر نفوذ یک کشور خارجی به آن ها هشدار دهد.

تغییر دیگر، تقویت نظارت برای اعمال قانون تجسس اطلاعاتی [با منشأ] خارجی برای تجسس از ستادهای انتخاباتی یا نامزدهای پست های انتخابی است تا از موجه بودن و غیرجناحی بودن این اقدامات اطمینان حاصر شود.

این اصلاحات در حالی انجام می شود که انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا دو ماه دیگر برگزار می شود و ترامپ، رییس جمهوری فعلی این کشور، بارها از اف بی آی به دلیل آنچه جاسوسی از ستاد او خوانده، انتقاد کرده است.

ترامپ تنها چند ماه پس از آنکه به قدرت رسید، جیمز کومی مدیر وقت اف بی آی را پس از مدت ها جنجال و خبرسازی اخراج کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 932

به "خبرنگاران دولت ترامپ تجسس از ستادهای انتخاباتی را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت ترامپ تجسس از ستادهای انتخاباتی را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید