خبرنگاران ترامپ تسلیم اراده مردم در اصلاح پلیس آمریکا شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا پس از 20 روز اعتراض های مردمی علیه برخوردهای تبعیض آمیز پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان خواستار اصلاح قوانین استفاده از زور توسط پلیس در بالاترین استانداردها شد.

خبرنگاران ترامپ تسلیم اراده مردم در اصلاح پلیس آمریکا شد

دونالد ترامپ روز سه شنبه در کاخ سفید در برابر رسانه ها حاضر شد و اضافه کرد: آمریکایی ها سوگوار کسانی هستند که خانواده های خود را در اثر عملکرد پلیس از دست دادند.

وی ادامه داد: افسران پلیس، زندگی خود را برای مردمی که نمی شناسند به خطر می اندازند. ما از افسران پلیس می خواهیم که هر روز جانشان را به خطر اندازند چرا که می دانیم افسران پلیس یکی از خطرناکترین مشاغل را در جهان برعهده دارند.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه قانون و دستورها باید در سراسر کشور اجرا شود، اضافه کرد: ما نیازمند افزایش شفافیت در ادارات پلیس هستیم. می خواهیم که بالاترین استانداردها در ادارات پلیس حاکم شود و بالاترین استانداردها برای استفاده از زور پلیس وجود داشته باشد.

ترامپ در عین حال مدعی شد: با تلاش هایی که به دنبال برچیده شدن ادارات چلیس هستند به شدت مخالفیم. استفاده از گرده بند باید ممنوع شود مگر اینکه زندگی افسران در خطر باشد. ما خواستار اصلاحات پلیس هستیم بدون آنکه ساختار آنها را تضعیف کنیم، هستیم. اوباما و بایدن هیچ گاه نتوانستند در ساختار پلیس اصلاحی ایجاد کنند.

وی خواستار به اشتراک گذاشتن اطلاعات از سوی ادارات پلیس شد و گفت: فعالان مدنی می تواند به مدیریت پیچیده پلیس کمک کنند. ما متعهد هستیم که با کنگره برای اصلاحات بیشتر پلیس همکاری کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات خود به دستاوردهای اقتصادی دولت خود در سه سال و نیم گذشته اشاره کرد و گفت: در سه سال و نیم گذشته دستاوردی داشتیم که هیچ دولتی به اندازه آن نداشته است.

ترامپ در ادامه کرونا را عامل اختلال در برنامه های اقتصادی خود دانست و اضافه کرد همه چیز پیش از این همه گیری عالی انجام می شد.

ششم خرداد ماه جورج فلوید سیاهپوست توسط پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به قتل رسید. از آن روز تا کنون شهرهای مختلف آمریکا شاهد راهپیمایی های اعتراضی علیه تبعیض نزادی بود.

ترامپ متهم است که با اظهارات و تصمیم های خود این نژادپرستی را تقویت کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا در خاتمه این اظهارات دستور اجرایی ایمنی پلیس، ایمنی جوامع را امضا کرد اما تعیین نیست این دستور یک و نیم صفحه ای قرار است چه اصلاحات مهمی را دربر گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 799

به "خبرنگاران ترامپ تسلیم اراده مردم در اصلاح پلیس آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ تسلیم اراده مردم در اصلاح پلیس آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید