جیمز ماتیس: راه بهتری از استعفا برای اعلام مخالفت با ترامپ داشتم؟!

به گزارش وبلاگ علیکایی، وزیر دفاع سابق آمریکا، به تازگی اظهار داشته راه موثرتری از استعفا برای اعلام مخالفتش با دولت ترامپ وجود نداشته است.

جیمز ماتیس: راه بهتری از استعفا برای اعلام مخالفت با ترامپ داشتم؟!

به گزارش وبلاگ علیکایی به نقل از پایگاه خبری هیل، جیمز ماتیس، وزیر دفاع مستعفی آمریکا، در برنامه شبکه خبری ام اس ان بی سی در پاسخ به اینکه مقاماتی نظیر او، چه زمانی زبان به محکوم کردن دولت ترامپ خواهند گشود، گفت: خب، نمی دانم چه راه موثرتری از استعفا کردن برای اعلامِ بهتر موضع خود داشتم؛ شغلی که هنوز به انتها نبرده بودم و دو سال دیگر باقی بود، ترک کردم.

او اضافه کرد: این موضوع، درباره یک نفر نیست و راهکار آن نیز سخن گفتن یک نفر نیست؛ موضوع این است که اکثریت آمریکایی ها خواهند گفت که دیگر کافی است، ما به نسل بعد بیش تر از آنچه که اکنون انجام می دهیم بدهکاریم.

جیمز ماتیس، اواخر سال 2018 و اندکی پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت نیروهای این کشور از سوریه خارج شوند، از مقام خود استعفا کرد؛ بیانیه ترامپ، مقامات ارشد دفاعی را به تعجب واداشت و منجر به استعفای نماینده ارشد آمریکا در ائتلاف چندملیتی در مبارزه با داعش در عراق و سوریه شد.

این فرمانده سابق ارتش آمریکا، هفته پیش به پایگاه آتلانتیک گفته بود: می خواهم مردم، دلیل نماندن من را بدانند. من با چهل سال تجربه نتوانستم بعضی نکات و مسائل را به هم ربط دهم.

او همچنین گفته بود: اگر دولتی را ترک کنید، باید کمی سکوت پیشه کنید؛ وقتی دولت را به دلیل اختلاف آشکار بر سر خط مشی ترک می کنید، باید به کسانی که روی کار هستند، فرصت کافی برای دفاع از کشور بدهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 39

به "جیمز ماتیس: راه بهتری از استعفا برای اعلام مخالفت با ترامپ داشتم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیمز ماتیس: راه بهتری از استعفا برای اعلام مخالفت با ترامپ داشتم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید