ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی

به گزارش وبلاگ علیکایی، ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی از شنبه 17 اسفندماه 98 در 5 استان به صورت نامحدود انجام می گردد.

ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی از صبح شنبه 17 اسفندماه بدون هیچ محدودیتی در 5 استان آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، اردبیل و البرز انجام می گردد.

به گزارش وبلاگ علیکایی علی قائدی معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، با تأکید بر اینکه برخلاف مرحله گذشته، ظرفیت ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی نامحدود است، گفت: بعد از انجام فرآیند ثبت نام بین متقاضیان واجد شرایط به صورت سیستمی قرعه کشی انجام می گیرد.

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه معمولاً پروژه های مسکن 2ساله تمام می گردد گفت: متراژ ها با توجه به شرایط و استان ها متفاوت است، اما میانگین متراژ حدود 100 مترمربع بوده و هزینه ساخت هر متر مربع حدود 2 میلیون تا 2.5 میلیون تومان پیش بینی شده است. البته با توجه به شرایط مالی و تورم و… ممکن است هزینه تمام شده از این رقم نیز بیشتر باشد.

قائدی با اشاره به رایزنی با دستگاه ها و بخش خصوصی برای کاهش هزینه ساخت واحد ها گفت: تسهیلات پیش بینی شده برای این واحد ها بین 70 تا 100 میلیون است و اقساط آن هم حدود 1 میلیون و 700 هزار تومان برآورد می گردد.

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: کسانی که به هر دلیلی در مرحله گذشته از این طرح انصراف داده اند، در این مرحله می توانند ثبت نام نمایند، اما کسانی که فاقد شرایط بوده اند، در صورت ثبت نام مجدد تأیید نخواهند شد.

او درباره شرایط متقاضیان مسکن ملی گفت: متقاضی و افراد تحت تکفل از ابتدای سال 84، فاقد زمین یا واحد مسکونی بوده و از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

قائدی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن متقاضی، 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا و همچنین نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی را از دیگر شرایط طرح ملی مسکن برشمرد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 443

به "ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید