تلاش غول نفتی آمریکا برای دریافت مجوز ادامه فعالیت در ونزوئلا

به گزارش وبلاگ علیکایی، شرکت بزرگ نفتی شورون آمریکا امیدوار است که دولت ترامپ با صدور معافیت تحریمی به این شرکت اجازه دهد تا به فعالیت در ونزوئلا ادامه دهد.

تلاش غول نفتی آمریکا برای دریافت مجوز ادامه فعالیت در ونزوئلا

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ علیکایی به نقل از راشاتودی، شرکت بزرگ نفتی شورون آمریکا امیدوار است از دولت ترامپ مجوز ادامه فعالیت در ونزوئلا را دریافت کند.

ری فوهر سخنگوی این شرکت طی بیانیه ای اظهار داشت ما حضور مثبتی بر ونزوئلا داریم و امیدواریم که مجوز عمومی معافیت تحریمی مجددا تمدید شده تا بتوانیم به فعالیت خود در ونزوئلا در بلندمدت ادامه دهیم.

جدای از شورون 4 شرکت چند ملیتی دیگر نیز در قالب معافیت از تحریم های ونزوئلا توانسته اند به فعالیت خود در این کشور ادامه دهند که از جمله آنها می توان به شرکت های شلمبرژر، هالیبرتون، بیکرهیوز و ودرفورد اشاره کرد.

معافیت این شرکت ها از تحریم های ونزوئلا روز گذشته به سرانجام رسیده و شرکت شورون که حدود صد سال است در ونزوئلا فعالیت می کند به شدت چشم به راه تمدید این معافیت ها است.

البته خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گفت است که دولت ترامپ به دنبال تمدید این معافیت ها است.

در گزارش بلومبرگ آمده است البته مشخص نیست که به جز شورون دیگر شرکت ها نیز می توانند معافیت 90 روزه را بگیرند یا خیر چرا که دوتل ترامپ همچنان به دنبال اعمال فشار حداکثری علیه ونزوئلا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 184

به "تلاش غول نفتی آمریکا برای دریافت مجوز ادامه فعالیت در ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش غول نفتی آمریکا برای دریافت مجوز ادامه فعالیت در ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید