تصویب روز جهانی وزنه برداری با پیشنهاد ایران

به گزارش وبلاگ علیکایی، با پیشنهاد عضو ایرانی کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون بین المللی وزنه برداری، ثبت روز جهانی این رشته به تصویب رسید.

تصویب روز جهانی وزنه برداری با پیشنهاد ایران

به گزارش وبلاگ علیکایی و به نقل از سایت فدراسیون وزنه برداری، محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری کشورمان و عضو کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون دنیای امروز (شنبه 23 شهریورماه) در نشست هم اندیشی و پژوهشی این کمیته شرکت کرد. در این جلسه، وی پیشنهادی مبنی بر نامگذاری یک روز به نام روز دنیای وزنه برداری را به مسئولان IWF ارائه کرد که طرح اولیه به تصویب اعضای کمیته رسید.

بیرانوند سه روز (28 مارس، 10 ژوئن و 7 آوریل) را برای انتخاب این روز دنیای ارائه کرد تا از این طریق وزنه برداری بیشتر از قبل بین خانواده ها ترویج داده گردد و علاقمندان بیشتری به سمت این رشته با قدمت گرایش پیدا نمایند.

28 مارس سال 1891 میلادی (8فروردین سال1270 هجری شمسی) مصادف است با برگزاری نخستین دوره رقابتهای آماتوری وزنه برداری دنیا، 7آوریل سال1896 میلادی (19 فروردین 1275 هجری شمسی) برابر است با حضور رشته وزنه برداری در بازیهای المپیک نوین و 10 ژوئن سال1905 میلادی (12 خرداد سال 1284 هجری شمسی) روزی که فدراسیون دنیای وزنه برداری تاسیس شد.

در این رابطه بیرانوند گفت: خوشبختانه با کلیات طرحی که پیشنهاد داده بودم، موافقت شد. وزنه برداری جزو اولین رشته های المپیکی محسوب می گردد و ما هم تصمیم داریم تا هر طور شده باعث حفظ این رشته در المپیک شویم. پوستری را با توجه به موارد اشاره شده، طراحی کردم و همچنین شعاری برای این روز پیشنهاد دادم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 79

به "تصویب روز جهانی وزنه برداری با پیشنهاد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب روز جهانی وزنه برداری با پیشنهاد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید