ترامپ: اگر به بولتون گوش می کردم، الان در جنگ جهانی ششم بودیم

به گزارش وبلاگ علیکایی، رئیس جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) از مواضع مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید انتقاد کرد و گفت اگر به سخنان او گوش کرده بود، اکنون جنگ جهانی ششم هم شروع شده بود.

ترامپ: اگر به بولتون گوش می کردم، الان در جنگ جهانی ششم بودیم

به گزارش وبلاگ علیکایی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک رشته توییت نوشت: چرا جان بولتون (مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا) خیلی پیشتر درباره این مزخرف انتقاد نکرده بود، زمانی که خیلی علنی کارش سرانجام یافت. او گفت هیچ کدام از این ها مهم نیستند، هیچکدام!

ترامپ همچنین نوشت: شخصی که نتوانست سال ها پیش برای سمت سفیری در سازمان ملل متحد تایید شود و نتوانست برای هیچ چیزی تاییدیه بگیرد، از من شغلی را که نیاز به تایید سنا نداشته باشد گدایی کرد و من هم با وجود اینکه خیلی ها می گفتند آقا این کار را نکنید این شغل را به او دادم و او به اشتباه در مصاحبه ای تلویزیونی حرف از مدل لیبی زد و اشتباهات بسیار بیشتری درباره قضاوت داشت و اخراج شد، چون صادقانه بگویم، اگر به حرف های او گوش می دادم، تا الان ما در جنگ جهانی ششم بودیم و او فورا یک کتاب ناصحیح و زننده می نوشت. همه چیزهای محرمانه از امنیت ملی. چه کسی این کار را می کرد؟

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: مهم نیست که شما چه تعداد شاهد به دموکرات ها می دهید، مهم نیست چقدر اطلاعات داده شده است، چون همانند متن هایی که فورا آماده شد، این هرگز برای آن ها کافی نخواهد بود. آن ها همواره فریاد خواهند زد غیر منصفانه است. شوخی استیضاح یک کلاهبرداری سیاسی دیگر است!

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، در کتابش که هنوز چاپ نشده است ادعا کرده که دونالد ترامپ می خواست کمک های نظامی به اوکراین را متوقف کند مگر آنکه دولت آن کشور در مورد رقبای سیاسی رئیس جمهوری آمریکا تحقیق کند.

روزنامه نیویورک تایمز یکشنبه ششم بهمن گزارش داد که جان بولتون در کتابش نوشته است دونالد ترامپ به او گفته بود قصد دارد کمک های نظامی چند صد میلیون دلاری به اوکراین را تا زمان همکاری دولت آن کشور برای تحقیقات از جمله در مورد جو بایدن، معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا و پسرش معلق کند.

وکلای ترامپ همواره تاکید کرده اند که رئیس جمهوری آمریکا هیچگاه کمک به اوکراین را به تحقیقات مشروط نکرده بود.

پس از انتشار این گزارش نیویورک تایمز، دموکرات ها بار دیگر درخواست خود برای شهادت جان بولتون در محاکمه مربوط به استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنا را تکرار کردند.

دونالد ترامپ به دلیل مشروط کردن کمک 391 میلیون دلاری مصوب کنگره آمریکا به همکاری دولت اوکراین در تحقیقات مورد نظر او، از سوی مجلس نمایندگان به سوءاستفاده از قدرت و مانع تراشی در تحقیقات کنگره متهم شده است.

پس از تصویب این اتهامات در مجلس نمایندگان، طبق قانون اساسی آمریکا اتهامات رئیس جمهوری در محاکمه ای در مجلس سنا بررسی می شود. جلسات این محاکمه از 10 روز پیش آغاز شده و ادامه می یابد.

دونالد ترامپ روز دوشنبه در توئیت های خود ادعای جان بولتون را رد کرد و نوشت: من هیچگاه به جان بولتون نگفتم که کمک های اوکراین مشروط به تحقیقات در مورد دموکرات ها، از جمله بایدن هاست. در حقیقت، او هیچگاه در دوران فعالیت دولتی از این موضوع شکایت نکرد. اگر جان بولتون چنین چیزی می گوید فقط برای فروش کتاب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 447

به "ترامپ: اگر به بولتون گوش می کردم، الان در جنگ جهانی ششم بودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اگر به بولتون گوش می کردم، الان در جنگ جهانی ششم بودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید