تحریم های آمریکا در دریای کاراییب دور زده شد ، مقامات ونزوئلا ورود کشتی ایران را جشن می گیرند

به گزارش وبلاگ علیکایی، روزنامه واشنگتن پست نوشت: در حالی کشتی فورچون ایران به سواحل ونزوئلا نزدیک می گردد که خبری از تهدیدات و تحریم های آمریکا نیست.

تحریم های آمریکا در دریای کاراییب دور زده شد ، مقامات ونزوئلا ورود کشتی ایران را جشن می گیرند

به گزارش خبرنگاران، ایرنا به نقل از واشنگتن پست نوشت: با نزدیک شدن اولین محموله سوخت ایران به ونزوئلا که هر دو تحت تحریم های آمریکا قراردارند، انتظار میرود که به طور موقت بحران سوخت کشور آمریکای جنوبی (ونزوئلا) کاهش یابد.

براساس این گزارش، کشتی حاوی سوخت ایران در حال از دریای کارایب عبور می نماید و به سواحل ونزوئلا نزدیک می گردد که هیچ خبری از دخالت امریکا نیست و مقامات ونزوئلا نیز ورود کشتی سوخت ایران را جشن می گیرند.

خورخه ارئاسا وزیر امور خارجه ونزوئلا در پیامی توییتری نوشت: ایران و ونزوئلا در مواقع سخت همیشه از یکدیگر حمایت نموده و امروز نخستین کشتی حامل بنزین برای مردم ما می آید.

طبق اخبار منتشر شده در کنار کشتی فورچون، چهار کشتی سوخت دیگر ایران در حال حرکت به سمت سواحل ونزوئلا هستند که انتظار میرود تا روزهای آینده برسند.

به دنبال تهدید آمریکا برای دخالت درروند حرکت کشتی های ایران، دکترحسن روحانی رییس جمهوری در تماس تلفنی امیر قطر با تاکید بر اینکه اگر نفتکش های ما در دریای کارائیب یا هر کجای دنیا از سوی آمریکایی ها دچار مشکل شوند برای آنها مشکل بوجود خواهد آمد، گفت: همیشه حق مشروع دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی و تامین منافع ملی را برای خود قائل هستیم و امیدواریم آمریکایی ­ها دست به خطا نزنند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ایران هیچگاه شروع گر درگیری نخواهد بود، اضافه نمود: ما همیشه حق مشروع دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی و تامین منافع ملی را برای خود قائل هستیم و امیدواریم آمریکایی ­ها دست به خطا نزنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 764

به "تحریم های آمریکا در دریای کاراییب دور زده شد ، مقامات ونزوئلا ورود کشتی ایران را جشن می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا در دریای کاراییب دور زده شد ، مقامات ونزوئلا ورود کشتی ایران را جشن می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید