انهدام باند خرید و فروش سلاح آمریکایی در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ علیکایی، جانشین فرمانده ناجا از متلاشی شدن یک باند خرید و فروش سلاح آمریکایی در فضای مجازی و نیز دستگیری همه اعضای این باند اطلاع داد.

انهدام باند خرید و فروش سلاح آمریکایی در فضای مجازی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی گفت: با توجه به پیگیری های مستمر درخصوص مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات در فضای حقیقی و مجازی پلیس با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از فعالیت یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی آگاه شد.

وی ادامه داد: این باند متخلف با اقدامات به موقع و هوشیارانه پلیس طی 48 ساعت شناسایی و در کمتر از دو هفته همه اعضای آن دستگیر شدند.

جانشین فرمانده ناجا در مورد سلاح های کشف شده بیان کرد: همه سلاح های کشف شده ساخت آمریکا هستند و از کشور ترکیه وارد شده، از این رو ترکیه درخواست داریم که در این خصوص اقدامات کاربردی انجام دهد و از ورود محموله های ضدانسانی و امنیتی در کشور جلوگیری کند.

برخورد ویژه با خرید و فروش سلاح

جانشین فرمانده ناجا باتاکید بر اهمیت برخورد با خرید و فروش سلاح در فضای مجازی و حقیقی توضیح داد: دشمنان بدانند که تمامی توطئه های آن ها با هوشیاری سربازان اسلام در نطفه خفه خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: نمی توانیم در مقابل هنجارشکنی ها و افرادی که نظم و آرامش جامعه را برهم می زنند سکوت کنیم چراکه این مهم، خط قرمز ماست.

وی همچنین ادامه داد: با وجود نخبگان و افراد مسلط و هوشیار اجازه عرض اندام به افرادی که وارد پازل دشمن شده اند و قصد برهم زدن نظم و آرامش و امنیت جامعه را دارند، نمی دهیم و ناجا با افراد هنجار شکن به طور جدی و قاطعانه برخورد می نماید.

6 ماه تا 10 سال حبس برای خرید و فروش سلاح

این مقام ارشد انتظامی تاکید نمود: برای خرید و فروش سلاح چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی مجازات سنگین در نظر گرفته شده است (6 ماه تا 10 سال حبس)؛ ناجا برخورد با این امر مهم را به عنوان ماموریت ذاتی و جدی دنبال می نماید.

اخبار مبنی بر خرید و فروش سلاح را به 110 اطلاع دهید

جانشین فرمانده ناجا از شهروندان خواست که هرگونه خبر مبنی بر خرید و فروش، ساخت و نگهداری سلاح را به مرکز فوریت های پلیسی 110 و همچنین شماره های 197و 147 اطلاع دهند و یقین داشته باشند که پلیس این موضوع مهم را با جدیت پیگیری و برخورد خواهد نمود.

استفاده از سلاح در مراسم عروسی و عزا ممنوع است

این مقام ارشد انتظامی همچنین تاکید نمود: استفاده از سلاح در مراسم ها و مناسبت ها ممنوع و جرم است و به شدت برخورد خواهیم کرد، بحمدالله دستگاه قضائی نیز در این خصوص همراه و همسو با ناجاست.

وی ادامه داد: طی یک سال گذشته در مورد استفاده از سلاح در مراسم عروسی و عزا در استان خوزستان تلفات بسیاری را شاهد بوده ایم از این رو تمامی دستگاه ها و خصوصا رسانه ها برای رعایت حقوق شهروندی باید پای کار بیایند تا دارندگان سلاح احساس ناامنی نمایند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تاکید نمود: دارندگان سلاح بایستی سلاح های خود را تحویل دهند تا به عنوان مجرم در اختیار دستگاه قضا قرار نگیرند.

سردار رضایی از همه رزمندگانی که شبانه روز در سراسر کشور در راستای برقراری نظم و امنیت در سطح جامعه کوشش می نمایند، تشکر و قدردانی کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1346

به "انهدام باند خرید و فروش سلاح آمریکایی در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند خرید و فروش سلاح آمریکایی در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید