از نگرانی مردم تهران از ابتلا به کرونا تا افزایش اختلافات خانوادگی

به گزارش وبلاگ علیکایی، نتایج سومین نظرسنجی شهرداری تهران درمورد نگرش مردم درباره بیماری کرونا و موضوعات مرتبط با آن، منتشر شد.

از نگرانی مردم تهران از ابتلا به کرونا تا افزایش اختلافات خانوادگی

ببببه گزارش خبرنگاران، موج سوم نظرسنجی کرونا توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران طراحی و توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) انجام شد، حجم نمونه 1023 نفر بود و نظرسنجی به صورت تلفنی و در سطح شهر تهران صورت گرفت.

نتایج این نظرسنجی حاکی از افزایش نگرانی مردم نسبت به ابتلا به کرونا، بهبود رضایت مردم از عملکرد دولت و شهرداری و چشم انداز مبهم مردم درباره انتها اپیدمی است.

نگرانی 51 درصد مردم از ابتلا به کرونا!

براساس نتایج این نظرسنجی، 51 درصد از مردم تهران نگرانی زیادی در خصوص ابتلای خود یا خانواده شان به کرونا دارند و 29 درصد نیز سطح نگرانی شان پایین است. نسبت به موج اول نظرسنجی در میانه اسفندماه میزان نگرانی افراد از ابتلا به کرونا اندکی افزایش یافته و نسبت کسانی که نگرانی شان را کم اعلام نموده­ اند کاهش یافته و بر شمار افراد با نگرانی متوسط افزوده شده است.

کرونا یا کسب وکار؟

به گزارش خبرنگاران، یک دوراهی مهم امروز در دنیا انتخاب میان آغاز کسب­ و کار یا تعطیلی تا مدیریت کامل کروناست. از مردم تهران سؤال شده که ترجیح می دهند مردم سر کار خود برگردند تا شغل مردم حفظ گردد یا تا مهار کرونا تعطیلی ادامه یابد. سه چهارم مردم موافق تعطیل ماندن هستند.

میزان موافقت با تعطیلی در بین حقوق­ بگیران بخش دولتی و خصوصی بالای 80 درصد و در میان کارکنان مستقل و کارفرما حدود 68 درصد است.

اختلافات خانوادگی در سایه کرونا

در 16 درصد از خانوارهای تهرانی تنش خانوادگی به سبب در خانه ماندن افزایش یافته است. در 58 درصد این خانواده­ها تنش میان زن و شوهر افزایش داشته و 46 درصد هم افزایش تنش والدین با فرزندان را تجربه نموده ­اند.

افزایش رضایت از شهرداری

27 درصد از شهروندان رضایت خود را از اقدامات شهرداری در مواجهه با کرونا زیاد و 37 درصد متوسط اعلام نموده اند. همان طور که در نمودار دیده می گردد میزان رضایت شهروندان از عملکرد شهرداری در فاصله میان دو موج نظرسنجی افزایش داشته است.

میزان رضایت در پهنه شمال و جنوب (خط خیابان انقلاب) تفاوتی ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 650

به "از نگرانی مردم تهران از ابتلا به کرونا تا افزایش اختلافات خانوادگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نگرانی مردم تهران از ابتلا به کرونا تا افزایش اختلافات خانوادگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید