اجرای حکم اعدام قاتل دو شهید نیروی انتظامی در کردستان، دستگیری این قاتل با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت

به گزارش وبلاگ علیکایی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: حکم اعدام مصطفی سلیمی یکی از زندانیان فراری از زندان سقز که حکم وی در سال 83 در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و در دیوان عالی کشور در تاریخ 16 اسفند 83 تائید شده بود، صبح امروز اجرا شده است.

اجرای حکم اعدام قاتل دو شهید نیروی انتظامی در کردستان، دستگیری این قاتل با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، محمد جباری از دستگیری 65 نفر از زندانیان فراری زندان سقز اطلاع داد و گفت: در حال حاضر 9 نفر از زندانیان فراری باقی مانده است که اقدامات برای دستگیری آن ها نیز در حال اجرا است .

وی در ادامه درباره حکم مصطفی سلیمی یکی از زندانیان فراری از زندان سقز که صبح امروز اجرا شده است، ادامه داد: حکم اعدام وی در سال 83 در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و در دیوان عالی کشور در تاریخ 16 اسفند 83 تائید شده بود .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در رابطه با جرم این زندانی، اضافه کرد: جرم او سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا از روستا های سقز، اخاذی مسلحانه و آزار و اذیت مردم و سلب امنیت و آرمش مردم بوده است.

وی توضیح داد: همچنین در کنار همه این جرائم، زندانی مذکور در قتل عمدی و شهادت دو نفر از کارکنان حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال 83 مشارکت داشته است .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، یادآور شد: این زندانی جز طراحان و لیدر های اصلی فرار از زندان سقز در مورخ 8 فروردین 99 بوده است .

وی گفت: در فاصله محکومیت قطعی و اجرای حکم چندین مرحله قانونی طی شده است، پرونده وی بعد از محکومیت قطعی به حکم اعدام، در سه مرحله در کمیسیون عفو آنالیز شد و شرایط قانونی برای عفو احراز نشد و رد شد؛ دو مرحله هم درخواست اعاده دادرسی مطرح شد که رد شد.

جباری یادآور شد: دستگیری او توسط مأموران انتظامی با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت به گونه ای که محل اختفای این فرد را به مأموران انتظامی گزارش کردند.

وی در رابطه با جرم این زندانی و در پاسخ به این سؤال که آیا اتهام این زندانی عضویت در گروه های معاند و تروریستی مانند پ.ک.ک و پژاک بوده و به همین جهت حکم اعدام برای وی صادرشده است، اضافه کرد: جرم او سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا از روستا های سقز، اخاذی مسلحانه و آزار و اذیت مردم و سلب امنیت و آرمش مردم بوده است .

انتهای پیغام/4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 656

به "اجرای حکم اعدام قاتل دو شهید نیروی انتظامی در کردستان، دستگیری این قاتل با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای حکم اعدام قاتل دو شهید نیروی انتظامی در کردستان، دستگیری این قاتل با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید