ائتلاف آمریکایی 1200 نیروی خود را از عراق خارج کرده است

به گزارش وبلاگ علیکایی، ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا امروز (پنج شنبه) از خروج 1200 تن از نظامیان خود از عراق پس از شیوع کرونا خبر داد.

ائتلاف آمریکایی 1200 نیروی خود را از عراق خارج کرده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از سایت المعلومه، مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش گفت: ائتلاف بین المللی دارای مشاوران نظامی است که از طریق برنامه ریزی های سطح بالا در عملیات و هماهنگی در زمینه حملات هوایی، مشارکتی و اطلاعاتی به نیروهای عراقی کمک می کنند تا آنها اطلاعاتی از منابع انسانی داشته باشند.

وی گفت، پس از موفقیت نیروهای عراقی، بیش از 1200 نیروی ائتلاف از جمله 800 تن از ایالات متحده به کشورهایشان اعزام شدند.

کاگینز افزود: ائتلاف بین المللی اکنون در مکان های کمتری فعالیت دارد و در مقایسه با پایگاه هایی در کرکوک، غرب القیاره، موصل و قائم در پایگاه های کوچک تری فعالیت می کند.

وی اظهار داشت: این نیروها دیگر به عراق باز نخواهند گشت ، متخصصانی در زمینه آموزش از سایر کشورها مانند نروژ، اسپانیا، فنلاند، آلمان و ایتالیا نیز به دلیل کرونا به کشورهای خود بازگشتند و آنها هستند.

وی گفت، ائتلاف با پنج میلیارد دلار به حمایت نظامی از نیروهای امنیتی با سلاح و مهمات پرداخت و گفتگوهای اخیر با دولت عراق مجددا اهمیت ادامه کمک های نیروهای ائتلاف در مبارزه با داعش و نابودی آن را مورد ارزیابی قرار داد.

کاگینز توضیح داد: داعش توسط نیروهای عراقی و با حمایت ائتلاف که بنا به درخواست دولت بود باخت و مشارکت بین دولت عراق و ائتلاف بین المللی بسیار قوی است.

سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش با اشاره به اینکه آمریکا دارای روابط اقتصادی و فرهنگی با عراق است اظهار داشت: عراق نه تنها به لحاظ منطقه ای بلکه در سطح جهان کشوری مهم است و روابط آمریکا در ائتلاف بین المللی بیش از یک رابطه نظامی برای از بین بردن داعش است و ایالات متحده روابط خود با این کشور را ارج می نهد.

وی گفت: ائتلاف بین المللی در پایگاه های (عین السد ، اربیل و التاجی) حضور دارد و ما باید از نظر سامانه های دفاعی برای حمایت و مقابله با هر گونه خطری به ویژه داعش هماهنگ شویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 786

به "ائتلاف آمریکایی 1200 نیروی خود را از عراق خارج کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکایی 1200 نیروی خود را از عراق خارج کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید